niedziela, 12 stycznia 2014

Moje ptaki      Spełniam prośbę koleżanek i pokazuję moje ptaki. Przygodę z fotografią przyrodniczą zaczęłam wiosną 2013 roku. Wcześniej robiłam zdjęcia rodzinne i nie myślałam nawet o fotografii jako moim nowym hobby. Myślę, że będzie ono znaczące w moim życiu i będzie  pozytywnie wpływało na moje zdrowie. Trzeba wyjść z domu, aby zrobić zdjęcie!
    
Zdjęcie zrobiłam wiosną, widać bazie na topoli.Sroczka ubrana na galowo, aż mienią się jej piórka jak tafta.

W sobotę upolowana, złapana aparatem.

Najbardziej lubię zdjęcia portretowe.
Sikorki dokarmiane przez przedszkolaki z naszego osiedla.

9 komentarzy:

 1. Można oko nacieszyć :) Dzięki. Najbardziej podobają mi sie sikorki, ale to dlatego że gołębi nie lubię. Wyjadały z karmnika w zeszlym roku ziarenka sikorkom. Brawo za upolowanie sroki! Z doświadczenia wiem , że ją ciezko "dopaść" :)) Za to gołębie uwielbiają być fotografowane:)).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...to zapraszam na mój balkon, sroki siadają całym stadem na barierce i nie bardzo się nas boją :))) Ja się zastanawiam jak je przepłoszyć, żeby mniejsze ptaszki miały szansę dostać się do karmnika...

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia i cudne ptaki :))) U mnie w ogrodzie widuję sikorki, kosy, kawki, srok zatrzęsienie, gołębie, czasem trafi się sójka i jakieś inne fruwacze, których nie potrafię (na razie!) nazwać :). Wczoraj zapadła decyzja o zorganizowanej akcji dokarmiania skrzydlatego towarzystwa, bo do tej pory nie bardzo się do tego przykładaliśmy... Dzięki za mobilizującą inspirację!

  OdpowiedzUsuń
 3. Używasz jakiegoś teleobiektywu? Czy umiesz tak podejść ptaszki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia ! masz talent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia!!! Fantastyczne ptaki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj. Ja swoją przygodę z fotografia przyrodniczą w tym oczywiście ptaków. Jestem zapaloną domorosłą ornitolożką i wiem jak to strasznie wciąga. Życzę jak najwięcej udanych zdjęć. Zapraszam też do siebie (zazwyczaj tego nie robię) bo również umieszczam zdjęcia ptaków i nie tylko. A najchętniej to zapraszam na mojego fotoblog poświęconego tylko fotografii przyrody. www.luna-malutka.flog.pl
  Dziś miałam przyjemność przez lornetkę podziwiać polowanie krogulca na sikory, niestety bez aparatu ale wrażenie niezapomniane.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń