piątek, 8 lipca 2016

Mistrzostwa - takie sobie refleksje.

      

        Lubię oglądać mecze piłki nożnej.  Mistrzostwa, olimpiady w których biorą udział Polacy oglądam zawsze. I tak dwie "kibicki"  po babsku pogwarzyłyśmy sobie dzisiaj przez telefon. Doszłyśmy do wniosku, że na mistrzostwa Europy przyjeżdżają skrajnie wyczerpani piłkarze. Komentatorzy ciągle podkreślają jak ciężki to był sezon dla sportowców. Nie wiadomo właściwie dlaczego tak się poświęcają. Patriotyzm?

       Doszłyśmy też do wniosku, że mistrzostwa świata to swoisty targ na którym mogą zaprezentować się nieznani piłkarze. I oni starają się błyszczeć.  Ci, którzy są znani przyjeżdżają żeby "odwalić pańszczyznę". Ostatkiem sił strzelają gola i grają tak, aby nic im się nie stało. Nie chcę przytaczać nazwisk osłabionych piłkarzy. Choć niektórzy w chwilach krytycznych dla drużyny budzą się z letargu.

       W trakcie mistrzostw słyszy się tylko o tym kto kogo kupił i za ile. I właściwie to same nie wiemy po co tyle szumu wokół tych mistrzostw! Polska nie przegrała żadnego meczu i mimo to nie gra w półfinale. To też komentatorzy podkreślają. Nasza niezłomna drużyna grała tak dobrze, że odpadła. Jak to możliwe?

       Czy to jeszcze sport czy już wielki biznes! 


P.S. Będę oglądać ostatnie mecze, choć drużyna której kibicowałam odpadła.2 komentarze:

  1. Ja widziałam na boiskach krew, pot i łzy. Jestem pełna uznania dla naszych piłkarzy i dziękuję im za emocje, jakim mi dostarczyli. Nie ośmielam się krytykować ich, siedząc wygodnie w fotelu, podczas gdy oni biegają w upale dla naszej uciechy, choć rzeczywiście również dla niemałych pieniędzy. Ale ja tak bym na życie zarabiać nie chciała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piłka nożna to niestety nie tylko gra, umiejętności, ale też trochę loteria. Tak jak zawsze na naszej drużynie narodowej wieszałam psy, tak tym razem kilka razy byłam w szoku...czy to na pewno oni, a może ktoś ich podmienił ;) Dali z siebie dużo, jak nigdy za mojego życia. Piłka nożna to biznes...tak było od dawna...najważniejsze, jednak, że ktoś chciał "trochę" pobiegać nie tylko dla kasy, ale też dla chwały...będziemy z pewnością pamiętać te mistrzostwa.

    OdpowiedzUsuń