poniedziałek, 24 listopada 2014

Princessa

     Przechodząc trawnikiem widuję ją wśród żerujących tam gawronów. Ptaki nie odganiają jej. Przeciwnie mam wrażenie, że ją  chronią i nad nią czuwają.
    Okazało się, że kawka ma jedną łapkę. Czy to gawrony opiekują się kawką, czy milcząco przyzwalają na przebywanie w ich stadzie? Nie wiem. Wolę myśleć, że wzięły pod "swoje skrzydła" to skrzywdzone przez los ptaszątko. W końcu są to inteligentne ptaki.     Kawka musi unieść skrzydło, aby zjeść swoje śniadanie.


     Zdjęcia marne, był bardzo pochmurny dzień.
     A to ostatnia moja robótka /pełna sesja po oprawieniu/. Myślę, że na święta w sam raz.    P.S. Odwiedził mnie dzisiaj w pracy św. Mikołaj i przyniósł trzy komputery. Bardzo się cieszę.
   Dobre z niego chłopisko!
       

7 komentarzy:

 1. I gawrony i kawki to bardzo rozumne ptaki. Pamiętam taki program Wajraka o kawkach i gawronach - opowiadał jak te ptaki potrafią ze sobą współpracować, często przebywają razem bo są sobie nawzajem potrzebne - a zatem jest coś na rzeczy...
  Ten haftowany ptaszorek jest świetny, podziwiam w nim szczególnie te przemyślne backstitche!

  OdpowiedzUsuń
 2. Maiłam do czynienia z tymi pakami - są bardzo bystre.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem zdjęcia piękne, szczególnie to ostatnie.
  Odnośnie kawek i gawronów. Jak mówi Kruszewicz, te dwa gatunki są bardzo społeczne i zawsze żerują razem. Planują też wspólne działania. Jak widać na zdjęciach, nie trzeba im tworzyć programów dla niepełnosprawnych.
  Kiedyś widziałam jak kawki odganiały ludzkie dziecko od małego pisklaka, które wypadło z gniazda. Krzyk był niesamowity włącznie z ilością kawczych osobników. Ponieważ dziadek dziecięcia, nie miał inteligencji wykraczającej poza kawczą, musiałam ingerować jako umysł ludzki, bo dziecię zaczęło gonić jeszcze nie lotną kawkę. Wzięłam na siebie bluźnierstwa, ale uspokoiłam przerażone pisklę i stado.
  Mniej inteligentne wrony, nie wiążą się w ten sam sposób, nie podejmują też wspólnych działań społecznych.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zwierzęta potrafią okazać więcej serca niż niektórzy ludzie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyroda nam pokazuje, że integracja jest nam wszystkim potrzebna. Pozdrawiam cieplutko:). Małgosia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudny ptaszek!!! Polowałam na niego (na wzorek oczywiście :D) ale nie upolowałam : ( Ciekawa jestem, jak go oprawisz?!
  A kawka... świat zwierząt jest zadziwiający i bardzo często zaskakują nas nas ich zachowania...

  OdpowiedzUsuń