poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Chomikowy potwór

   Drzemie we mnie chomikowy potwór! Zmieniam się w niego systematycznie od czasu do czasu.  Muszę wtedy coś kupić w pasmanterii. Potem oczekiwanie na przesyłkę, gdy kupiłam coś w sklepie internetowym, przypomina nieco oczekiwanie na świąteczne prezenty. Ten dreszczyk, który towarzyszy wszystkim dzieciom, które zastanawiają się jakie prezenty otrzymają towarzyszy i mnie. Nie jest tak silny ale równie przyjemny.
   Wyprawy do realnej pasmanterii wprowadzają mnie w radosny nastrój. Czuję się w niej  jak w domu z którego trudno wyjść. Te pudełeczka z guzikami wszelkiej wielkości i zastosowania interesowały mnie już w dzieciństwie, gdy chodziłam tam z mamą. Pasmanteria tworzy specyficzny klimat " Tylko dla pań". Wszyscy wiedzą, że bywają tam tylko kobiety i nawet małe dziewczynki to wyczuwają. Nadal pani odmierzająca metry gumy, tasiemki czy wstążki jawi mi się jako bogini-strażniczka tego miejsca.  Zna wszystkie tajemnice i wydziela je małymi dawkami.
   Lubię oglądać moje zapasy. Zastanawiać się, którą mulinę wybrać? Czy ta tkanina będzie dobra do tego schematu.
    Przechodząc do meritum, zawładnął mną w tych dniach chomikowy potwór. Nie podałam ani numeru ani innych danych dot. mojego nowego goldena. Dostałam go w styczniu i radowałam się nim po chomiczemu. Kupiłam nici i dwie kanwy: 16 i 18. Oglądałam i cierpliwie czekałam kiedy skończę Spohie.


Moja Jasmina
 http://pictify.com/252020/adolphe-william-bouguereau-1825-1905-lorientale-a-la-grenade-girl-with-a-pomegranate-1875

Nr 2475
Wymiary :  400 x 526 krzyżyków
Kolory: 192
Pojedyncze: 77
Mieszane:115
Wymiary na kanwie 18 :  56.4 x 74.2 cm

Widzicie co robi z porządnego człowieka Chomikowy Potwór!
Kajka

4 komentarze:

 1. uuu, zachęcajaco ta metryczka nie brzmi...mieszane, pojedyncze i ta ilość kolorów.Poważnie jestem godnaa podziwu bo nigdy w ten sposób nie wyszywałąm.Konkretnie całe porzadne krzyżyki-to znam, nooo jeszcze półkrzyzykiem dziabałam, jakieś supełki tyż ale taka gama .Podziwiam.
  Małe moje pytanko,gdzie zaopatrujesz się w te obrazy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vipku, schemat tego obrazu kupiłam w Golden Kite.

   Usuń
 2. chomikowe potwory są niebezpieczne oj bardzo niebezpieczne ale masz rację jak człowiek dostanie taką przesyłkę to jak dzień dziecka czy święta :) tylko dlaczego potem nie starcza do pierwszego ja się pytam :)
  Obraz - wyzwanie, choć patrząc na Twój dorobek xx to pójdzie jak z bicza strzelił :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo mamy luksusowe hobby. Nie każdy takie może mieć! Serdecznie pozdrawiam, Kajka

   Usuń